Jak správně venčit psa? 1

Učení štěněte na záchod bývá jedna z největších výzev pro nové majitele. Když začnete správně už od začátku, vyhnete se spoustě potíží a nebudete muset pejska odnaučovat špatně zažité návyky.

Naučit psa venčit není tak složité, jak se na první pohled může zdát. Se základním výcvikem Vám pomohou 4 body:

  • Mějte štěňátko pořád u sebe, když je trénuje na toaletu. Není-li to možné, určete mu konkrétní místo, nejlépe v jeho kleci nebo v koupelně na štěněcí tréninkovou plenu.
  • Používejte motivační odměny: nejčastěji půjde o pochoutku, protože většinu psů pochvala či pohlazení nemotivuje dostatečně. Mějte proto pár pochoutek vždy u sebe, abyste je pejskovi mohli dát okamžitě.
  • Berte štěňátko ven každou hodinu: klíčové je opakování a soudržnost. Čím víc příležitostí budete mít, abyste pejska odměnili za správné chování, tím dřív celý proces pochopí.
  • Buďte trpěliví a pejska netrestejte: pokud po loužičkové nehodě psa potrestáte, nic ho to nenaučí – jen z Vás bude mít strach a příště by mohl mít problém se ve Vaší přítomnosti vyvenčit. Místo toho místo ukliďte a berte štěňátko častěji ven.

Trénink na psí plence

Při úplně malých štěňátkách Vám mohou pomoci psí plenky (tréninkové podložky). Jejich spodní část je vyrobená z nepropustného materiálu, a tak je můžete použít i na cestování nebo do psí toalety. Jakmile ji začnou používat, můžete plenu posouvat stále blíž ke dveřím, až se dostanete úplně ven.

Lehčí je učit psa ale jen na jednu činnost. Tyto pleny se hodí pro situace, kdy se štěňátkem nemůžete být celou dobu nebo používáte klec a potřebujete loužičky rychle uklidit.

Jak natrénujete venčení mimo Vaši zahradu?

Hodně páníčků bývá zklamaných, že štěňátko si za celou dobu procházky neuleví. Ale jakmile vstoupí na Vaši zahradu, zvládne to hned. Je to dáno zvykem, který pejskovi velí držet se zažitých pořádků.

Abyste se tohoto chování zbavili, vstaňte každé ráno hodně brzy (abyste měli dostatek času) a vezměte štěňátko na procházku ještě před tím, než si stihne poprvé ulevit. Nechoďte domů, dokud nebude nucené si ulevit. Někdy nemusíte být úspěšní, ale opakováním celého procesu si pejsek zvykne se venčit i mimo své území.

One Comment

  1. Dobrý den, máme doma pejska z útulku 6 den je ji rok. Když jdeme ven tak nechápe ze se má vycurat nebo vykakat. Přijdeme domů a za chvíli udělá potřebu, naštěstí na podložku. Nemám moc zkušenosti z podlozkou jak rychle pejsek pochopí že se má venčit venku a ne doma. Když se vykakala nebo vycurala doma na podlozku tak jsrm ji vyndala, ze je to fuj že se to nesmí tady a šli sme ven. Teď nevím jestli to dělám dobře. Zase si říkám že aspoň se venci na tu podložku a ne všude po domě. Mám ji po vykonání potřeby na podložku vyhubovat nebo ne. Za 6 dní se ani jednou venku nevycurala abych ji za to pochválila a dala odměnu. Tak teď mám obavu jestli vůbec chápe že se má venčit venku a ne doma. Poraďte mi prosím jak postupovat. Děkuji Zuzana

    Zuzana Menclikova

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vážení zákazníci,

máme OTEVŘENO a všechny Vaše objednávky budou odeslány bez zpoždění během 24 hodin každý všední den. Doporučujeme volit platbu za objednávku předem, aby jste omezili kontakt při doručení objednávky. V případě, že nemáte možnost platit předem, tak posíláme na DOBÍRKU.

Děkujeme za Vaši přízeň

Tým vsepropejska.cz